Sıkça Sorulan Sorular

Femometer nedir?
Femometer, tüm dünyadaki kadınları verilerle donatarak onlara yardımcı olan akıllı doğurganlık takipçisidir (tracker). Femometer,doğurganlık döngünüzdeki en küçük bir hareketi bile tespit etmeyi öğrenen akıllı bir takip algoritması içerir. Femometer sayesinde kadınlar, vücutlarını veriler aracılığıyla her yerde anlama imkanına sahip olurlar.
Femometer’i nasıl kullanacağım?
Femometer’i kullanmak sabahları ateşinizi ölçmek kadar kolaydır. Doğru okuma için sabah ilk uyandığınızda daha yerinizde doğrulmadan ateşinizi ağzınızdan ölçün. Femometer’i kullandıktan sonra size özel vücut ısınıza ait veriler doğrudan akıllı telefonunuza gönderilir ve sağlığınız hakkında kapsamlı ve kolay anlaşılabilen bir tablo oluşturulur. Femometer, size adet döneminizi, doğurganlık çerçevenizi, adet öncesi dönemi ve doktora görünmeniz gereken zamanı hakkında hatırlatmak üzere ayarlanabilir.
Femometer'ın çalışma prensibi nasıldır?
Femometer’in gelişmiş teknolojisi vücut ısınızda bir derecenin yüzde biri oranında meydana gelen en ufak değişikliği algılayacak kadar hassastır. Femometer adet ve adet öncesi döneminizi, 6 günlük doğurganlık zaman diliminizi ve doktora görünmeniz gereken zamanı hesaplamak için Bazal Vücut Isısı bilgilerinizi kullanır. Femometer kullanarak üreme sağlığınızı akıllı veriler aracılığıyla koruyabilirsiniz.
Femometer hatasız mıdır?
Femometer, Bazal Vücut Isınızı en yeni teknoloji ile ölçer. Bazal vücut ısısı, gün içerisindeki en düşük ve en hatasız vücut ısınızdır. Femometer vücut ısınızda meydana gelen küçük değişiklikleri ölçebilecek kadar hassastır ve onları yorumlanabilen verilere dönüştürür.
Bazal Vücut Isısı nedir?
Sabah uyanıldığında ölçülen vücut ısısı olarak da bilinen Bazal Vücut Isısı (BBT), gün içerisindeki en düşük vücut ısınızdır. BBT’nizi birkaç ay süreyle çizelge üzerinde takip ettiğinizde, döngünüzün düzenli olup olmadığını görebilecek ve ovülasyonun yanı sıra, cinsel ilişki için en uygun günleri tahmin edebileceksiniz. BBT çizelgeleri ayrıca doktorunuzun infertilite problemlerinin nedenini anlamasına da yardımcı olur.
Femometer doğurganlık takip deneyimimi nasıl iyileştirir?
Femometer gebelik takip deneyiminizi üç şekilde iyileştirir: Verilerinizi sabah vücut ısınızı ölçtüğünüz kolaylıkta elde eder. Femometer akıllı telefonunuzla iletişim kurarak verilerinizi takip eder ve vücudunuzdaki önemli doğal değişiklikleri size bildirir. Akılı takip algoritmalarımız, üreme döngünüzdeki en küçük dalgalanmaları bile tespit edebilecek şekilde gelişmiştir ve sizi uyarır.
Kutuda neler var?
Bir adet Femometer, bir adet Lityum CR1632 pil ve hızlı başlangıç kılavuzu yer almaktadır.
Femometer’in arkasındaki takımda kimler var?
Ekibimiz Çin’in Hangzou kentinde bulunan bir grup enerjik ve ileri görüşlü girişimci ve uzmandan oluşmaktadır. Kadınların vücut verilerine hakim olarak akıllı kararlar alabildikleri bir dünya hedefliyoruz.
Femometer’in teknolojisi hangi açıdan benzersizdir?
Femometer Bazal Vücut Isısını en yeni teknoloji ile ölçer, vücut ısınızda meydana gelebilecek en küçük değişikliği ölçebilecek kadar hassastır ve yaptığı ölçümleri yorumlanabilir verilere dönüştürür. Siz sadece sabah vücut ısınızı ölçün, Femometer uygulamayı otomatik olarak eşitleyecek ve verilerinizi sizin için takip edecektir.
Femometer’de hangi özellikler kullanılabiliyor?
Femometer, Bazal Vücut Isınızı (BBT) ölçer ve telefonunuzla otomatik olarak senkronize olur, döngünüzü izler ve tahminde bulunur ve vücudunuzdaki önemli doğal değişiklikler konusunda sizi uyarır.
Femometer hangi materyalden yapılmıştır?
Femometer Japonya’da üretilen tıbbi kullanıma uygun antibakteriyel ve nanofaz materyallerden üretilmiştir. Bu sayede Femometer çok dayanıklı, steril ve hafiftir.
Femometer Bluetooth bağlantısını destekliyor mu?
Evet. Femometer veri senkronizasyonu için enerji tasarruflu bluetooth ile telefonunuza otomatik olarak bağlanır.
Femometer’de wi-fi bağlantısı var mı?
Hayır.
Bluetooth’um çalışmadığında ne oluyor?
Verileriniz cihazda lokal olarak saklanıyor, Bluetooth bağlantınız çalışmaya başladığında ise telefonunuza otomatik olarak gönderiliyor.
Femometer güvenli mi?
Şirketimizin ve ürünümüzün kalbinde sağlıklı olmak vardır. Femometer Japonya’da tıbbi kullanıma uygun antibakteriyel materyallerden üretilmiş ve 300’den fazla kadın tarafından Bazal Vücut Isısı ölçümünde güvenle test edilmiştir. Femometer tıbbi kullanıma uygun antibakteriyel materyallerden üretilmiştir.
Veri toplamada ne kadar hatasız?
Veri toplamada vücut ısınızdaki en küçük değişikliği bile ölçebilecek kadar hatasızdır ve yaptığı ölçümleri yorumlanabilir verilere dönüştürür.
Verilerimi paylaşabilir miyim?
Evet, grafiğinizi seçtiğiniz biriyle görüntülemek için güvenli bir link paylaşabilirsiniz.
Femometer nasıl çalışır?
Femometer, saatinizdekine benzer bir Lityum CR1632 pille çalışır. Femometer’inizdeki pil tükenmeye başladığında, pil değiştirme bildirimi alırsınız.
Femometer hangi telefon ve cihazlarla uyumludur?
Femometer halihazırda hem Android hem de iOS akıllı cihazlarla uyumlu çalışarak vücudunuzun kapsamlı ve bütünsel görünümünü sağlar, bu sayede tüm kadınlar kendi vücutlarını verilerle tanımaları için desteklenir.
Femometer her yaştan kadın için güvenli mi?
Evet.
Verilerim emniyette olacak mı?
Evet. Tüm Femometer verileri gizli ve şifre korumalı bir ağda güvenle muhafaza edilir.
Femometer nereye sevkiyat yapıyor?
Şuan için sadece Türkiye sınırları içerisinde sevkiyat yapılmaktadır.
Nakliye masrafı dahil mi?
Nakliye masrafı fiyata dahildir.
Sevkiyat ne kadar sürüyor?
Ürünün elinize ulaşması hava koşullarına bağlı olarak ortalama 24-48 saattir.
Kadınlarda bazal vücut sıcaklığı ne zaman ölçülür?
Bazal vücut sıcaklığı, uzun süre (6 saat) uyku ardından herhangi bir aktivite yapılmadan önce ölçülen vücut sıcaklığıdır. Birkaç kez zamanında ölçüm yapılmadığı durumlarda, eksik vücut sıcaklığı verileri cihaz tarafından algoritma yoluyla hesaplanabilir. Uyanıp ölçüm yapma işlemini birkaç kez tekrarladıysanız, bazal vücut sıcaklığınıza ilişkin yeterli veri biriktikten sonra cihaz, anormal verileri düzeltecektir.
Piller hangi sıklıkta değişmeli?
Femometer içindeki pil 6 ay dayanabilir. Değiştirmeniz gerekiyorsa, CR 1632 düğme pil alınız.
Sıcaklık verileri silinebilir mi?
Günlük sıcaklığın birkaç kez ölçülmesi durumunda saklanacak veriler manuel olarak seçilebilir. Bunun için sayfadaki sıcaklık eğrisine girin, nokta ile gösterilen sıcaklıkların gününe tıklayın, küçük bir kalem simgesi belirecektir. Eğri üzerinde doğrudan sıcaklığı gösteren noktayı seçin veya anormal veri için sıcaklık kalibrasyonunu seçebilirsiniz. Verilerin silinmesi henüz desteklenmemektedir.
Sıcaklık verileri yüklenemiyor.
Sıcaklık ölçümü başarılı olduğunda, termometre, sıcaklığı yüklemek için üç kez “bip bip” sesi çıkartacaktır. Yükleme başarısız olursa, termometre kapağı takılabilir ve uygulama ile Bluetooth bağlantısını yeniden başlatabilirsiniz. Femometer 300 veriye kadar saklama yapabilir. Termometredeki veri yüklenmiyorsa, pilleri çıkmış olabilir ve bu durumda veriler yüklenmeyecektir.
Femometer ile sıcaklık nasıl ölçülür?
Termometreyi kılıfından çıkartın ve termometrenin metal ucunu, dil bağının herhangi bir tarafında dilin en dip kısmına yerleştirin. Sıcaklık değişimini önlemek için dudaklarınızı sıkı şekilde kapatmayın ve parmağınızla termometreyi destekleyin.
Fermometer nasıl sterilize edilir?
Femometer’de kullanılan materyal, Japonya’dan ithal edilen belli antimikrobiyal fonksiyonlara sahip antibakteriyel ABS materyaldir. Kullanımdan sonra en fazla 50°C temiz suyla kapağı durulayınız veya bir parça alkollü pamukla dezenfekte ediniz (sıcaklık ölçen uç suya dayanıklıdır ancak termometre ve elektronik bileşenlere kadar arka kısım suya dayanıklı değildir).
Sıcaklığın ölçülmesi ne kadar sürer?
Sıcaklığın ölçüldüğü süre, ağız boşluğunun ısınma hızıyla ilişkilidir. Termometre, sıcaklık ölçümünün tamamlandığını belirten “bip” sesi duyulana kadar yaklaşık 3 dakika dilin altında tutulur.
Femometer’in kapağı takılı olmadığında pil harcar mı?
Femometer ve aynı şekilde kapak, 5 dakika sonra otomatik olarak uykuya geçecektir; bu nedenle kapak şarj olmayacaktır.
Femometer’in termometre özelliği gece çalışmıyorsa, sabah alarm zili çalacak mı?
Kapak takılı olmadığı sürece alarm çalacaktır.
Telefonun termometre yakınında mı olması gerekiyor?
Sıcaklık ölçümü için telefon gerekli değildir ve sıcaklık özelliği açıldığında, telefondaki sıcaklık verileri otomatik olarak uygulamaya senkronize edilecektir.
Sıcaklık ölçümü için cihazı ağız içine yerleştirdikten sonra uzun bir süre cihazdan ses gelmedi.
Sabah yeni kalktığımızı düşünerek, nazik bir uyarı tasarladık. Uygulama üzerinde güncel sıcaklığı gördüyseniz, termometre üç ses göndermiş ve sıcaklık verileri yüklenmiş demektir.
Yumurtlama zamanı, tüm kadınlarda periyodun orta ve geç evresinde değildir; gece yumurtluyorsam, yumurtlama durumumu sabah ölçebilir miyim?
Bir kadının vücudunda sperm beş güne kadar ve yumurta 18 saate kadar canlı kalabilir; yani yumurtlama günü ve ilk beş gün (6 gün) fertil dönemdir. Cihazın sürekli olarak iki döngü kullanılması sonucu yumurtlama gününün doğru öngörülmesi beklenir ve Uygulama, sonraki yumurtlama zamanını söyleyecektir. Kullanıma devam ettikçe, uygulama, vücut döngünüz hakkında daha fazla bilgi toplar ve yumurtlama tahminleri giderek daha kesin hale gelir.
Sorularım varsa, kiminle iletişime geçmeliyim?
Birçok soru alıyoruz ve olabildiğince hızlı yanıt veriyoruz. Lütfen bizimle destek@mothersmart.com.tr adresinden iletişime geçin. Sizden haber almak ve kadınların kendi bedenlerini veri yoluyla anlamalarını sağlamak için devinim gerçekleştirmekten heyecan duyuyoruz.
BBT eğrisi nasıl oluşturulur?
Günlük BBT ölçümleriniz, adetinizin ilk gününden bir sonraki adetinizin bir gün öncesine kadar, bir nokta şeklinde sıcaklık kayıt çizelgesinde karşılık gelen yere kaydedilecektir. En sonunda, tüm noktalar kronolojik sırayla birbirine bağlanacak ve ilgili adet döngüsüne ait BBT eğrisi oluşturulacaktır.
Bluetooth'a nasıl bağlanılır?
Eşleme sonrası ilk bağlantı ve sonraki bağlantılar birbirinden farklıdır: 1. İlk kez eşleyecek ve bağlanacaksınız, lütfen mobil telefonunuzun Bluetooth'unu açın. Android sistem 6.0 ve üzeri için, ayrıca Uygulamanın mobil telefon konumuna erişimine de izin vermeniz gerekmektedir. Bu Android sistemi için bir gerekliliktir. Söz konusu erişime izin vermediğiniz takdirde, eşleme tamamlanamaz. Bazı mobil telefonlar GPS'in etkinleştirilmesini talep edebilir. Lütfen mobil telefonunuzdaki talimatları takip ediniz. Bluetooth'unuz açıldıktan sonra Uygulamayı başlatın. Eşleştirmek için sol üst köşedeki Eşletir butonuna tıklayın. 2. Bir kere Eşleştirme başarılı olduğunda, Uygulama her başladığında otomatik olarak donanıma bağlanmayı deneyecek ve ana sayfa açılacaktır. Manuel olarak bağlanmak için sol üst köşedeki eşleştirme butonuna da tıklayabilirsiniz.
Femometer Uygulaması sadece belirli mobil sistemlerde mi çalışır?
Uygulamamız sadece iPhone 5, iOS8.0 ve Android 4.3 üzeri sistemlerle uyumludur.
Termometreden Uygulamaya veri nasıl aktarılır?
Bluetooth açık ve termometrenin uyku modu kapalı olduğu zaman, termometre mobil cihazınızla otomatik olarak bağlanır ve sıcaklık verileri Uygulamaya otomatik olarak senkronize edilir. Günlük senkronizasyona gerek olmaksızın, termometre 100 günlük sıcaklık verilerini saklayabilir. Sıcaklık verilerinizi ve eğrinizi kontrol etmek için basitçe senkronize edin. Gebe kalmaya çalışan kadınlara, her gün BBT'lerine dikkat etmelerini ve kendi vücut koşullarındaki gelişmeleri takip etmelerini tavsiye ediyoruz.
Ölçümlerim kaydedilecek mi? Uygulamayı kaldırıp tekrar yüklediğim zaman onları kaybeder miyim?
Tüm veriler sunucu üzerine kaydedilecektir. Dolayısıyla, kaldırıp tekrar yüklediğiniz zaman herhangi bir veriyi kaybetmezsiniz. Her ölçüm, ana sayfada daire içinde görüntülenecektir. BBT eğrisi, algoritmalar aracılığıyla günün en makul BBT verisini gösterecektir.
Kayıtlar nasıl yüklenir?
"Ben" ve sonrasında sağ üst köşedeki ayar simgesine tıklayabilir, en altta yer alan "Hakkımızda" öğesine girip, geliştiricilerimize sorunları tanımlayabilmelerine yardımcı olmak için kayıtları yükleyebilirsiniz.
Döngü uzunluğu ve diğer sağlık verilerine nasıl erişim sağlanır?
Uygulamada "Ben" ve sonrasında sağ üst köşedeki "Sağlık Profili" öğesine tıklayarak ilk kaydolduğunuz zaman bıraktığınız sağlık verilerine erişebilirsiniz.
BBT manuel olarak nasıl eklenir?
Uygulamanın en yeni versiyonunda, ana sayfanın ortasında kısayollar arasındaki küçük simgeyi sola veya sağa kaydırarak "BBT Ekle" simgesini bulabilir ve tıklayabilirsiniz (Bulamazsanız, en sağdaki "Özel Etiket" öğesine tıklayabilir ve manuel olarak ana sayfaya ekleyebilirsiniz). Sonrasında BBT'nizi ekleyebilirsiniz.
LH test şeritleri manuel olarak nasıl kaydedilir?
Uygulamanın en yeni versiyonunda, ana sayfanın ortasında kısayollar arasındaki küçük simgeyi sola veya sağa doğru kaydırarak "LH Testi" simgesini bulabilir ve tıklayabilirsiniz (Bulamazsanız, en sağdaki "Özel Etiket" öğesine tıklayabilir ve manuel olarak ana sayfaya ekleyebilirsiniz). Sonrasında sağ üst köşedeki "+" öğesine dokunabilir ve LH test şeridinizi ekleyebilirsiniz.
Yumurtlama tarihi manuel olarak nasıl onaylanır?
"Takvim" içinde istediğiniz tarihi seçin, "Git ve başlat" öğesine tıklayın veya düzenleme simgesine tıklayın ve kayıt sayfasına girin. Aşağı kaydırın ve "Yumurtlama" öğesini bulun. Sonrasında "Evet" öğesini seçin.
Geçmiş kayıtlar nasıl eklenir?
"Takvim" öğesinde ilgili tarihe tıklayın. Sonrasında "Git ve başlat" öğesine veya düzenleme simgesine tıklayarak kayıt sayfasına gidin.
Geçmiş gebeklikler nasıl kaydedilir?
Bu özellik henüz uygulamamızda yer almamaktadır.
Düşük geçmişi nasıl silinir?
"Ben" öğesine gidip, sonrasında "Sağlık Profili" öğesine tıklayabilir ve gebelik listesi sayfasından silebilirsiniz.
Geçmiş BBT kayıtları nasıl silinir?
Ana sayfadaki sıcaklık paneline tıklayın ve tüm sıcaklık değerlerinin listesine gidin. IOS kullanıcıları, silinecek tarihi sola kaydırarak sıcaklık değerlerini silebilirler. Android kullanıcıları, silinecek verilerin üzerine uzun süre basılı tutarak sıcaklık değerlerini silebilirler. Halihazırda, kullanıcılar tek seferde sadece bir veri silebilmektedir. Uygulama henüz toplu silme işlemini desteklememektedir.
LH test sonuçları nasıl silinir?
Ana sayfadaki LH paneline tıklayın ve tüm LH test şeritlerinin bir listesini açın. IOS kullanıcıları, silinecek tarihi sola kaydırarak sıcaklık değerlerini silebilirler. Android kullanıcıları, silinecek verilerin üzerine uzun süre basılı tutarak sıcaklık değerlerini silebilirler. Halihazırda, kullanıcılar tek seferde sadece bir veri silebilmektedir. Uygulama henüz toplu silme işlemini desteklememektedir.
Gebelik zaman ayarı nasıl değiştirilir?
Mevcut gebeliğinizin sonlanacağı tarihi ve gebelik sürenizi "Ben" ve sonrasında "Sağlık Profili" öğesine tıklayarak değiştirebilirsiniz.
Doğum kontrol hapı modu nasıl iptal edilir?
İptale gerek olmadan, en son adetinizi doğrudan kaydederek normal döngülere sahip Femometer kullanıcıları ile aynı özellikleri kullanabileceksiniz. Doğum kontrol hapı modu, kullanıcıların adetlerini geçici olarak kaydetmelerine olanak tanımamaktadır çünkü ilaçların etkisinden kurtulduktan sonra adetin normale dönmesi zaman almaktadır.
Pil ömrü ne kadardır?
Termometre tek bir pil ile gönderilir. Ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak, yaklaşık 3 ila 6 ay ömrü vardır. Pil boşaldığı zaman, bir Panasonic CR1632 düğme pil ile değiştirebilirsiniz.
Ne tip pile ihtiyaç duymaktadır?
Panasonic CR1632 pil kullanmaktayız. Pil satan yerel bir mağazadan bulamadığınızda, e-ticaret sitelerinden satın alabilirsiniz.
Pil nasıl değiştirilir?
Pil boşaldığı zaman değiştirin. Eski pili, kutu içinde yer alan çıkarma aleti yardımıyla çıkartın ve bir CR1632 pil ile değiştirin. Bir pil normal kullanım koşullarında 6 ay dayanmaktadır.
Termometre hangi yazılım versiyonuna sahiptir?
Femometer Uygulamasında "Ben" ve sonrasında sağ üst köşedeki "Ayarlar" öğesine tıklayarak yazılım versiyonunu görebilirsiniz.
Termometrenin yazılımı nasıl güncellenir?
Lütfen Femometer Uygulamasını açın, "Ben" ve sonrasında sağ üst köşedeki "Ayarlar" öğesine tıklayın. Burada yazılım versiyonunu görebilirsiniz. Termometre bir kere bağlandığında, herhangi bir güncellemenin olup olmadığını görmek için Bluetooth bağlantı simgesine tıklayın. Bağlanmıyorsa, çözüm için lütfen teknisyenlerimizle irtibata geçin ve hesap numaranızı paylaşın.
Kendime hatırlatma için nasıl belirli bir zaman ayarlayabilirim? Bir alarm saati var mı?
"Ben" - "Ayarlar" - "Alarm" öğesine giderek sabah belirli bir saate alarm ayarlayabilirsiniz. Femometer, size hatırlatmak için bir alarm saati kuracaktır. Alarm cihazınızın kapağı çıkarılmış olsa bile etkin olacaktır.
Kutu içinden çıkan metal parçası ne için?
Pili çıkartmanıza yardımcı olacak alet.
Termometre nasıl kapatılır?
Termometre kullanıldıktan on dakika sonra, kapak üzerinde olsun veya olmasın otomatik olarak uyku moduna geçecektir. Uyku modunu kapatmak isterseniz, kapağı çıkarmanız yeterlidir.
Termometre nasıl temizlenir?
Beyaz kısım suya dayanıklıdır ve su ile temizlenebilir. Renkli kasa suya dayanıklı değildir. Lütfen su ile temizlerken bu kısma büyük özen gösterin. Sterilize etmek için, lütfen ağzınıza koyduğunuz kısmı alkollü bir pamuk ped ile silin.
Termometreyi hangi sıklıkta temizlemeliyim?
Femometerin ağzınıza koyduğunuz kısmı, Japonya'dan ithal edilen antibakteriyel ABS materyalinden yapılmıştır. Belli bir dereceye kadar antibakteriyeldir. Sabah yeterli zamanınız yoksa, akşam yatmadan önce bir defa silip kapağını kapatabilirsiniz, böylece ertesi sabah kullanıma hazır olacaktır. Bu termometreyi sizden başka kimse kullanmıyorsa, her birkaç günde bir su ile yıkayıp, alkol ile dezenfekte edebilirsiniz.
Normal termometreler ile karşılaştırıldığında, bazal termometrenin avantajları nelerdir?
Ovülasyon esnasında BBT dalgalanması 0.3°C ila 0.6°C aralığında olduğundan dolayı, BBT ölçümü için yüksek hassasiyete sahip termometrelerin kullanılması gerekmektedir. Normal termometrelerin hassasiyeti ±0.1°C 'dir; bu değer BBT ölçümleri için yeterli değildir. Dolayısıyla, ±0.05°C 'lik bir hassasiyete sahip özel bazal termometreler kullanmanız gerekmektedir.
Kulak termometreleri ile karşılaştırıldığında, bazal termometrelerin avantajları nelerdir?
Kulak termometresi ile yapılan ölçüm, ortam koşullarından ciddi oranda etkilenmektedir. Sol kulak ve sağ kulak ölçümleri yaklaşık 0.3°C 'lik bir toleransa sahip olabilir. Ölçülen veriler analitik açıdan neredeyse hiç anlamlı değildir. Kulak termometresinin çalışma şekli bazal termometrenin çalışma şeklinden farklıdır. Kulak termometresi, ölçüm için kızılötesi ışık kullanmaktadır. Söz konusu ölçümler yeterince hassas değildir. Kulak termometreleri, genel olarak ateşi olup olmadıklarını veya hasta olup olmadıklarını anlamak için bebekler ve küçük çocukların vücut sıcaklığını ölçmek için kullanılır. Kadınların BBT'sini ölçmek için kullanılamazlar.
Femometer'in hassasiyeti nedir?
Termometre, ±0.05°C'lik bir tolerans ile iki ondalıklı basamakta ölçüm yapmaktadır.
Femometer kimler için tasarlanmıştır?
Gebe kalmaya çalışan, gebelikten korunmak isteyen, erken gebelik döneminde olan, ve vb. tüm kadınlar için tasarlanmıştır. Normal bir termometre olarak da kullanılabilir.
En doğru ölçüm ne şekilde yapılır?
Ölçüm, kesintisiz 6 saatlik bir uykudan kalktıktan sonra ve herhangi bir fiziksel aktiviteden önce, aynı zamanda, aynı yerde yapıldığında en doğru değerini verir.
Ölçümün yapılması genellikle ne kadar sürer?
Ağız içi sıcaklık değerinizin ne kadar hızlı yükseldiğine bağlıdır. On saniye ile birkaç dakika arasında olması normaldir. Normal olarak ölçüm, termometreyi dilinizin altına koyduktan sonra 3-5 dakika içinde üç bip sesi duyduğunuzda tamamlanır.
En doğru ölçümü ağız içinde nereden alabilirim?
Lütfen termometrenin kapağını çıkartın. Metal başlığı, dil kökünüzün en iç noktasına, diğer kısmını da dil orta oluğunun herhangi bir tarafına yerleştirin. Termometreyi hareket etmeyecek şekilde hafifçe desteklemek için dudaklarınızı ve parmaklarınızı kullanın. Lütfen ölçüm esnasında ağzınızı açmayın ve burnunuzdan nefes alıp verin.
BBT nedir?
Bazal vücut sıcaklığı (BBT), en az 6 saatlik uykunun sonrasında erişilen en düşük vücut sıcaklığıdır. En doğru okuma değerini elde etmek için BBT'nin, uyandıktan sonra ve herhangi bir fiziksel aktivitede bulunmadan önce alınması gerekmektedir.
BBT eğrisi, gebeliği onaylamaya nasıl yardımcı olabilir?
Sağlıklı bir kadın gebe olmadığı zaman, bazal vücut sıcaklığı yüksek ve düşük sıcaklık değerleri arasında düzenli bir değişim içinde olacaktır. Genellikle, yüksek sıcaklık periyodu 12 ila 16 gün arasında 14 günlük bir ortalama ile sonlanmaktadır. Bununla birlikte, kadınların yüksek sıcaklık periyodu gebelik sonrasında daha uzun olmaktadır: Genel konuşmak gerekirse, ardışık 16 gün boyunca devam eden bir yüksek sıcaklık periyodu olursa, kadının gebe olma ihtimali yüksektir; ve yüksek sıcaklık periyodu ardışık 20 günün üzerinde olmasında ise, esas olarak gebelik kesinleşmiştir.
BBT eğrisi, ovülasyonu onaylamaya nasıl yardımcı olabilir?
Ovülasyon sonrasında, kadının bazal vücut sıcaklığı yüksek sıcaklık periyoduna girmek için yükselecektir. Sonraki döngü başlangıcına kadar, yeniden düşük sıcaklık periyoduna girecektir. Ovülasyon ve korpus luteum fonksiyonunuzun normal ise, vücut sıcaklığı eğrisi ovülasyon sonrasında aniden artacaktır. Dolayısıyla, sıcaklık değerinin doğru bir şekilde ölçülmeye devam edilmesi, ovülasyon zamanınızı doğru bir şekilde belirleyebilir.
LH şeritleri, ovülasyonu onaylamaya nasıl yardımcı olabilir?
İdrardaki luteinize edici hormon (LH), ovülasyon öncesi 24-48 saat arasında pik yapar ve ovülasyon test şeridi LH pik değerini ve dolayısıyla ovülasyon zamanını tespit etmek için kullanılır. Kullanma talimatları: 1. Adet sona erdikten sonra 3. Günden itibaren günde bir kere ölçüme devam edin. Sabah idrarı kullanmayın! Çünkü idrarda bir gecelik birikimin ardından LH değeri gerçek değerini yansıtmaz! 2. İdrar almak için en uygun zaman sabah 10:00 ila akşam 08:00 arasıdır, ve her zaman günün aynı saatinde alınan idrar örneklerini kullanmaya özen gösterin. 3. Su alımının, idrar örneğini alınmadan 2 saat önce azaltılması gerekmektedir, çünkü seyreltilmiş idrar örnekleri luteinize edici hormonun (LH) pik değerinin tespitini güçleştirmektedir. 4. Test şeridini tutun ve ok işaretli çizgi sonuna kadar idrarın içine daldırın. Sıvı seviyesi MAX seviyesini aşmamalıdır. Şeridi çıkartın ve yaklaşık 3 saniye sonra düz bir yere koyun. 10-20 dakika sonra sonucu gözlemleyin, 30 dakika içinde okunan sonuç geçerlidir. 5. Kuvvetli pozitif ölçüm yapılmışsa, ölçüm sıklığının her dört saatte bir olacak şekilde artırılması gerekmektedir; çünkü ovülasyon kuvvetli pozitiften zayıf pozitife birbirini izleyen anlarda meydana gelir. Cinsel ilişki zamanı nasıl ayarlanır: İki çizginin rengi aynı ise veya ikinci çizginin rengi ölçümdeki birinci çizginin renginden daha koyu ise; bu durum 24-48 saat içinde yumurtlayacağınıza işaret eder. Ovülasyonun 3 gün öncesinden (spermler yumurtayı bekler) ovülasyonun 3 gün sonrasına (yumurta spermleri bekler) kadar geçen süreçte cinsel ilişkiye girilirse, gebe kalmak mümkündür. Ölçümde iki çizginin belirdiği gün ve sonrasında 1 gün daha cinsel ilişkiye girebilirsiniz.
Rahim boyu salgısı gözlemi, ovülasyonu onaylamaya nasıl yardımcı olabilir?
Rahim boyu salgısı, adet dönemi süresince ortaya çıkacaktır, ve güç algılanan döngüsel değişikliklere sahiptir. Rahim boyu uterinin endometriyal bez hücrelerinin mukus salgılayabildiği, salgılanan mukus miktarını ve kimyasal ve fiziksel özelliklerinin belirgin döngüsel değişiklikler göstermesi olarak bilinmektedir. Ovülasyon tarihi, rahim boyu salgı durumun gözlemine bağlı olarak belirlenebilir.
Luteal evre nedir?
Luteal evre, korpus luteumu yumurtanın dışında bırakan overin ovülasyonundan itibaren başlar, ve iki durumla sonuçlanır: başarılı gebelik, veya luteal atrofi sonrasında yeni bir adet döneminin başlangıcı. Sağlıklı bireyler için, luteal atrofinin zamanı (“luteal ömür”) stabildir ve döngü sürecine bağlı olarak değişmez, genellikle 12-16 gün arasında ortalama 14 gündür. Luteal evredeki korpus luteum tarafından salgılanan progesteron, kadınların vücut sıcaklığının artmasına sebep olacaktır, bu durumda sıcaklık 36.9°C üzerine ulaşabilir; ve hormonların normal konsantrasyonundan kaynaklanan vücut sıcaklığındaki artış, belirgin bir ani artış ve düşüşün olması gerektiği vücut sıcaklığı eğrisine yansıtılabilir.
Luteal evre bozukluğu nedir?
Luteal evre bozukluğunun etkileri ve klinik tablosu: Luteal evre bozukluğu, düşük ve kısırlık ile sonuçlanacak şekilde implantasyonu etkileyecektir. Hastalığın yaygın klinik tablosu aşağıdaki gibidir: 1.Vücut sıcaklık tırmanışı Vücut sıcaklığı yüksek sıcaklık periyodunda 3 günden fazla yavaş artış veya azalma gösterir, ve bu durum vücut sıcaklık tırmanışı olarak bilinir. 2.Luteal evrede hipotermi Yüksek sıcaklık periyodunun sıcaklık artış evresindeki yüksek ve düşük sıcaklıklar arasındaki fark 0.3°C içerisindedir. 3.Çok kısa luteal evre Yüksek sıcaklık periyodu süresi 9 gün içerisindedir.
Ne tür BBT eğrisi ovülasyon göstermez?
Adet döngünüz esnasındaki vücut sıcaklığı eğrisinde, vücut sıcaklığınız herhangi bir sıcaklık artışı belirtisi göstermeden tek fazlı bir eğri sergilemiştir, ve ovülasyon olmadığından şüphelenilmiştir. Mümkün olan en kısa sürede muayene olmak için hastaneye gidilmesi tavsiye olunur!
Düzensiz adet gebeliği etkiler mi?
Düzensiz adet, genel anlamda, birçok faktörden kaynaklanan adet zamanı ve süresinin anormalliği ile kendini göstermektedir. Düzensiz adet üreme sistemi hastalıkları veya endokrin bozukluklarından kaynaklanması durumunda: 1.Buna genital organ yaralanması veya anormal östrojen ve progesteron salgılanması eşlik ediyorsa, kısırlığa yol açacaktır. 2. Döngü bozukluğu meydana gelir, ovülasyon tarihinin tahmin edilmesi güçtür ve gebe kalmak için en uygun zaman belirlenemez. Yukarıdaki iki senaryonun kombinasyonu, kadınların başarılı bir şekilde gebe kalmasını oldukça zorlaştırmaktadır. Erken adet veya adet gecikmesinin aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi sadece zaman zaman meydana gelmesinin, genellikle gebelik üzerinde çok büyük bir etkisi olmayacaktır ve çok fazla endişelenmenize gerek yoktur. 1.Adet dışı periyotta tekrarlayan ciddi kanamalar 2.Cinsel ilişki sonrasında adet benzeri kanama 3.Adetin 7 günden fazla sürmesi (normal aralık: 2-7 gün) 4.İki adet arasındaki zaman aralığının bir aydan çok daha az olması (normal aralık: 21-36 gün) 5.Kıyafetlerinizi veya çarşafınızı temiz tutamayacağınız kadar çok kan kaybetme
BBT eğrisi gebeliğin erken evresinde nasıl yardım edebilir?
Kadınların vücut sıcaklığı gebelik sonrasında genellikle stabil bir aralıkta korunur. Bir değişiklik olsa bile, vücut sıcaklığı yine 36.9 - 37.2°C aralığında korunacaktır. Gebeliğin erken evresindeyken, vücut sıcaklığındaki tesadüfi bir azalma da normal bir olaydır. Fazla stres olmayın ve muayene için düzenli olarak hastaneye gidin. Mutlu hissetmek bebeğin sağlıklı gelişimine yararlı olacaktır. Vücut sıcaklığındaki tekrarlayan artışlar ve azalmalar düşükle sonuçlanabilecek korpus luteum yetmezliğinin belirtisi olabilir. Özellikle daha önce düşük tecrübesi yaşamış olan kişilerin, muayene için zamanında hastaneye gitmeleri ve gerekli önlemleri almak için doktor tavsiyesini takip etmeleri önerilir.
Gebeliğin erken evresinde ne tür BBT eğrisi görülür?
BBT eğrisi luteal evreden itibaren yüksek sıcaklık periyodunda korunacaktır. Bir değişiklik olsa bile, vücut sıcaklığı yine 36.9 - 37.2°C aralığında korunur.
BBT eğrisi bir sonraki adeti tahmin etmeye nasıl yardımcı olabilir?
Luteal evre ovülasyonla birlikte başlar ve bazal vücut sıcaklığında belirgin bir artışa sebep olur. Genellikle, sağlıklı bir kadının luteal evre süresi temel olarak yaklaşık 14 günlük belirli bir gün sayısında stabildir. Ovülasyon ve korpus luteum fonksiyonunuz normal ise, sonraki adet döngüsü ovülasyonun vücut sıcaklığı eğrinizle tespit edilmesinden sonraki stabil luteal evrenize göre çok doğru bir şekilde tahmin edilebilir. Adet dönemi zamanı ve tüm döngünün erken evresindeki foliküler evre düzensiz olsa bile, bir sonraki adet de doğru bir şekilde tahmin edilebilir!
Fertil evre neden adet döneminin hemen sonrasında gelmektedir?
Luteal evre, korpus luteumu yumurtanın dışında bırakan overin ovülasyonundan itibaren başlar, ve iki durumla sonuçlanır: başarılı gebelik veya luteal atrofi sonrasında yeni bir adet dönem başlangıcı. Dolayısıyla, gebe olmayan normal kadınlar için luteal evrenin süresi luteal atrofi zamanıdır, toplam adet döneminin süresiyle değişiklik göstermez ve temel olarak yaklaşık 14 gün için stabildir.
Neden ekstra folik asit almak gereklidir?
Folik asit, bebek sakatlığının önlenmesi, gebelik sırasındaki kansızlığın önlenmesi, ve meme kanserinin önlenmesi gibi fonksiyonlara sahiptir. Folik asit ıspanak yapraklarından çıkartılır. Temel olarak suda çözünür bir vitamindir ve vitamin B9 olarak bilinmektedir. Al yuvar hücrelerin oluşturulması için, insan vücudu için gereklidir. Gerçek hayatta folik asit içeren çok sayıda bitki olmasına rağmen, doğal folik asidin çok istikrarsız olması ve güneş ışığı ve ısı vb. gibi etkiler altında kolaylıkla okside olabilmesinden dolayı, gerçekte insan vücudunda besinlerden alınan folik asit miktarı yeterli değildir.
Folik asit nasıl alınır?
Folik asit almak için küçük ipuçları: Gebelikten 3 ay önce başlayın. Genel konuşmak gerekirse, gebelik öncesi doz yaklaşık 400 μg/gün'dür, ancak spesifik bireysel koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu konuda doğru karar veremiyorsanız, detaylı bir konsültasyon için hastaneye gitmeniz tavsiye edilir. En uygun zaman sabah saatidir. 24 saatlik bir gün içerisinde, folik asit alımı için en uygun zaman sabahtır. Kahvaltıdan yarım veya bir saat sonra, vücudun folik asit emilim etkinliği gerçekten yüksektir. Erken gebelik periyodu sonrasında almayı bırakın. Fetus için gebeliğin ilk üç ayı sinir sistemi gelişiminin en üst seviyede olduğu dönemdir. Folik asidin zamanında alımı fetal nöral tüp bozukluğu ihtimalini azaltabilir ve ayrıca beynin gelişimine fayda sağlayabilir. Dolayısıyla, anne adaylarının folik asidi en azından erken gebelik periyodunun, bir başka deyişle gebeliğin ilk üç ayının sonuna kadar kullanmaya devam etmeleri tavsiye edilir.
İlk önce banyoyu kullanmam gerekirse ne yapmalıyım?
Uyanır uyanmaz BBT ölçümü yapamayacağınız zamanlar olacaktır. Böyle durumlarda, herhangi bir duygusal dalgalanmaya fırsat vermemeye çalışın, BBT düzgün çıkacaktır.
BBT ölçümünü her gün belirli bir zamanda mı yapmam gerekiyor?
Düzenli uyku alışkanlığınız varsa ve her gün aynı saatte uyanıyorsanız daha iyi olacaktır. Ancak böyle olmaması durumunda da sorun yoktur. Basitçe, BBT ölçümünü 6 saatlik bir uyku sonrasında ve herhangi bir fiziksel aktivitede bulunmadan önce yapmaya dikkat edin. Femometer aplikasyonun algoritması geçersiz veriyi tespit edebilir. Ne kadar çok Femometer'ı kullanırsanız, sizi o kadar iyi tanıyacaktır.

Earmo için Sıkça Sorulan Sorular

Takip eden SSS bölümü hızlı öğrenme rehberi yerine geçebilir. Başka sorular için, lütfen uygulama içerisinde bulunan “Bize Ulaşın - Email” bağlantısına tıklayın. Size en kısa sürede yanıt vereceğiz.

Earmo nasıl kullanılır?

 • Adım 1:
  Earmo’yu açmak için düğmesine basın. Bip sesi hazır olduğunu gösterir.

 • Adım 2:
  Kulak kanalının içine sokun ve düğmeye bir kere daha basın. Bir bip sesinden sonra ölçüm tamamlanır.

 • Adım 3:
  Hiçbir müdahelede bulunulmazsa, Earmo otomatik olarak 20 sn. sonra kapanacaktır.

Doğruluk derecesi nasıl artırılır?

1.Zaman Aralığı

 • Yanlış: Sürekli ölçüm

 • Doğru: Ölçüm aralığı için 5 saniye verin

2.Ölçüm Koşulu

 • Yanlış: Ölçüm için 30 dakikadan daha az süre içerisinde yer değiştirme

 • Doğru: Bulundurduğunuz aynı odada ölçüm alma

3.Ölçüm Metodu

 • Yanlış: Earmo’yu kulak kanalının derinine kuvvetle yerleştirin.

 • Doğru: Kulağı kibarca geri çekin ve yerleştirin

Anormal göstergeler ne anlama geliyor?

 • Düşük: 32˚C altında sıcaklık saptandı

 • Yüksek: 42.9˚C üzerinde sıcaklık saptandı

 • Hata: Çalışma şartı olan 16℃ - 40℃ arası dışında

Earmo nasıl temiz tutulur?

Kulak kiri sadece doğruluk hassasiyetini etkilemez, enfeksiyona da sebep olur. Her kullanımdan sonra ölçüm çubuğu ucunun temizlenmesi tavsiye edilir.

 • Yanlış: Suyla Yıkama

 • Doğru: Alkollü Pedle Temizleme

Cihaz nasıl güncellenir?

Dokunmanızla birlikte uygulama otomatik olarak mümkün olan son yazılım versiyonunu saptar ve sonucunu gösterir.

Sıcaklık derece birimi nasıl değiştirilir?

Earmo uygulamasındakısmına girerek birim ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Ayrıca, Earmo cihazı uygulama ile bağlandığında, Earmo sayfasında da doğrudan değiştirebilirsiniz.

Dolphin burun aspiratörü nasıl kullanılır?
Başlığı burun deliğinin önüne koyun, delikten sürekli veya kesintili olarak absorbe etmeye başlamak için güç düğmesine basın. Durdurmak isterseniz güç düğmesini bırakın. Aynı zamanda müzik düğmesine basabilirsiniz, böylece sümük çekme sesi nedeniyle bebeğin huzursuzluğunu hafifletmek için 12 iyi bilinen ninni sırayla çalacaktır.
Farklı emme kafaları arasındaki farklar nelerdir?
Çocuğun burun deliğinin şekil ve boyutuna, burun sekresyonlarındaki burun salgılarının sertliğine göre uygun başlık seçebilirsiniz. Kalın burun salgıları için kısa başlık, ince ve sıvı burun salgıları içinse uzun uçlu başlık kullanılır.
Burun kanaması olduğu takdirde burun aspiratörü çocuklarda kullanılabilir mi?
Bebeğinizin burun kanaması, akut baş, yüz, boyun yaralanması, koagülasyon veya hemorajik hastalıkları varsa, bebeğin burnundaki hasarı önlemek için nazal aspiratörü kullanmamanız önerilir.
Burun aspiratörünün pilinin bittiğini nasıl anlarsınız?
Emme anlamlı ölçüde azalır veya motor sesi anlamlı ölçüde azalırsa 5 yeni alkali pil ile değiştirin.
Burun aspiratörü çalışırken ses çıkarıyor mu? Gürültülü mü?
Bu burun aspiratörü az gürültü çıkaracak şekilde tasarlanmıştır ve uykuyu bozmaz. Gürültü değeri 80db’den yüksek değildir.
Burun aspiratörünün müziği nasıl çalışır?
Müzik çalması için güç düğmesinin yanındaki müzik düğmesine basabilirsiniz.
Müzik nasıl kapatılır?
Kapatmak için müzik düğmesine uzun süre basılı tutun. Cihaz sümük çekme sesi nedeniyle bebeğin huzursuzluğunu hafifletmek için 12 iyi bilinen ninni içermektedir. Müzik düğmesine sürekli basarak farklı ninniler seçebilirsiniz.
Burun aspiratörü nasıl temizlenir?
Başlığı ve toplama kabını kaldırabilir ve bardak kaynar su ile sterilize edilebilir. Burun aspiratörünü su geçirmez olmadığını ve suya daldırılamayacağını unutmayın.
Burun aspiratörü neden çalışmıyor?
Lütfen pilini kontrol edin ve enerjisi yoksa beş alkalin pili değiştirin. Lütfen şarj edilebilir pilin geçerli olmadığını unutmayın.
Burun aspiratörü servis ömrünü nasıl uzatılır?
Bu ürünü uzun süre kullanmıyorsanız, ürünün ömrünü artırmak için lütfen pili çıkarın. Pil sızıntısı ürüne zarar verir.
Su emmek için kullanılabilir mi?
Burun salgılarını emmek için kullanılır. Su emmek ya da cildi emmek için kullanmayın.
Pil takıldığında, makinenin çalışma sesi var, ancak emme yok mu?
Lütfen gri sızdırmazlık halkasının kolektörde olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, su geçirmez nefes alabilen filmde su damlacıklarının veya yabancı cisimlerin olup olmadığını kontrol ediniz. (gri contanın kaybolacağı, toplayıcı ve toplayıcı kabının sıkı olmamasına, gaz sızıntısına neden olmasına, emme olmamasına neden olur) (Su geçirmez nefes alabilen film su damlacıkları veya yabancı cisimler ile kaplıysa, motorun emme portu bloke edilir) ve ememiyorum)
Su geçirmez nefes alabilen film kırıldığında, makine kullanılabilir mi?
Hayır. Makine başaşağıysa, toplama kabındaki sıvı kırık filmden boruya geçecektir, sıvı makineye emilecek ve ürüne zarar verecektir.
Yeni bir batarya yüklendiğinde, gri sızdırmazlık halkası olmasına rağmen hiçbir işlem yapmıyor musunuz?
Emme kafasını temizledikten sonra, kuruyana kadar beklemeniz, nem buharının ana makineye girip nem bileşenlerini kullanırken cihazın emme kaybına neden olmasına dikkat ediniz.
Talimatlara göre çalıştırdınız, ancak halen çalışmıyor mu?
Kullanılabilir durumda olabilir, devre kartı ve tel kaynak noktasından kaynaklanan düşme, zayıf temasla sonuçlanır, lütfen onarım hakkında bizimle iletişime geçin.
Sevkiyat tutarı ücrete dahil mi?
Kargo ücreti dahildir.
Sevkiyat ne kadar sürer?
Ürünün elinize ulaşması hava koşullarına bağlı olarak ortalama 24-48 saattir.
Diğer sorularım için kiminle iletişime geçeceğim?
Çok fazla soru alıyoruz ve olabildiğince çabuk cevap veriyoruz. Sorularınızı destek@mothersmart.com.tr adresine gönderebilirsiniz. Sizden haber almaktan mutlu oluruz ve kadınları bedenlerini veri yoluyla tanımaları için destek oluruz.
Burun aspiratörünün çekim gücü sanki az gibi?
Dolphin Elektronik Burun Aspiratörü’nün çekim gücü FDA (U.S. Food and Drug Administration / Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı maksimum vakum gücüne (≥350mmHg) sahiptir. Çekim gücünün az olduğunu düşünebilirsiniz fakat bebeğinizin sağlığı için FDA tarafından standardize edilen çekim gücünden fazla bir çekim gücü ile bebeğinizin burnu temizlendiğinde kılcal damarlarına zarar verebilirsiniz. Bu da bebeğinizin burnunda kalıcı hasarlara neden olabilir. Ayrıca bebeğinizin burnunu temizlediğinizde burnun ıslak ve nemli olması çekimin rahat ve eğlenceli bir şekilde yapılabilmesi için önem taşır. Bir de pil gücünün yetersiz olduğu durumlarda çekim gücü azlığı görülebilir. Lütfen pillerinizi kullanım sıklığınıza göre kontrol etmeyi unutmayınız.
Burun aspiratörü BPA içerir mi?
Dolphin Elektronik Burun Aspiratörü’nün çekim uçları BPA içermez, bu da bebeğinizin sağlığı açısından büyük önem taşır. Tekrar kullanılabilme özelliğine sahip olduğundan dolayı su ile yıkayarak defalarca kullanabilirsiniz.

Growp için Sıkça Sorulan Sorular

Takip eden SSS bölümü hızlı öğrenme rehberi yerine geçebilir. Başka sorular için, lütfen uygulama içerisinde bulunan “Bize Ulaşın - Email” bağlantısına tıklayın. Size en kısa sürede yanıt vereceğiz.

Cıhazı nasıl açarsınız?

Dikkat: Lütfen boy ölçerin tartının üstüne yerleştirildiğini onaylayın.

Tartı:
Çocuk tartının üzerine çıktığında, tüm sistem otomatik olarak uyanır.

Boy Ölçer:
Boy ölçerin altını döndürün, her iki cihaz da uyandırılacaktır.

Hassasiyet derecesini nasıl artırırsınız?

Boy Ölçer

 • Yanlış: Yüksek hızla şeridi çekin ve nihai sonuç daha küçük olacak

 • Doğru: Düşük veya orta hızla şeridi çekin

Tartı

 • Yanlış: Tartıyı yumuşak yüzeylerde (ör: Halı) ve nihai sonuç daha küçük olacak

 • Doğru: Sert yüzeyde kullanın (ör :Döşeme)

Ölçüm aralığı nedir?

Boy Ölçer

Ölçüm Aralığı: 1~150cm Hassasiyet: 0.2cm

Tartı

Ölçüm Aralığı: 2~150kg Hassasiyet: 50g

Birim nasıl değiştirilir?

Genel olarak, Ayarları'ndan değiştirebilirsiniz.

Cihaz aplikasyonla bağlandığında, Growp sayfasında doğrudan değiştirebilirsiniz.

Eğer cihaz açılamıyorsa ne yapmalı?

Tartının ışığı yandığında boy ölçerin ekranı herhangi bir şey göstermiyorsa, takip eden sebeplerden kaynaklanma ihtimali olabilir:

 • Sebep: Gösterge yuvası bloke oldu.

 • Çözüm: Lütfen ayağı veya diğer maddeyi üzerinden kaldırın ve tekrar deneyin.

 • Sebep: Tavan yüksekliği 3.5 metrenin üzerinde veya tavan rengi çok koyu.

 • Çözüm: Odayı değiştirip tekrar deniyebilirsiniz.